| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | GLT-2 Cordless Led Miner Headlight Wireless |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Product Name | Lightweight Portable Led Mining Light |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Product Name | Lightweight Portable Led Mining Light |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Working Time | 10 Hours |
|---|---|
| Countious Lighting Time | 13 To 15hours |
| Light Source | LED |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Led Source | 1 ML And 2AL |
| Rechargeable Type | Yes |
|---|---|
| Working Temperature | -40 - 60 Degree |
| Customization | Yes |
| Lamp Type | LED Work Light |
| Colour | Yellow/Orange/Blue |
| Light Source | 16pcs F5 Leds |
|---|---|
| Lamp Shell Color | Red/Blue/Amber/Yellow Multi-color For Option |
| Lighting Modes | 9 Kinds Lighting Modes |
| Voltage | DC 4.5V |
| Power | 5W |
| Light Source | 16pcs F5 Leds |
|---|---|
| Lamp Shell Color | Red/Blue/Amber/Yellow Multi-color For Option |
| Lighting Modes | 9 Kinds Lighting Modes |
| Voltage | DC 4.5V |
| Power | 5W |
| Light Source | 16pcs F5 Leds |
|---|---|
| Lamp Shell Color | Red/Blue/Amber/Yellow Multi-color For Option |
| Lighting Modes | 9 Kinds Lighting Modes |
| Voltage | DC 4.5V |
| Power | 5W |
| Light Source | 16pcs F5 Leds |
|---|---|
| Lamp Shell Color | Red/Blue/Amber/Yellow Multi-color For Option |
| Lighting Modes | 9 Kinds Lighting Modes |
| Voltage | DC 4.5V |
| Power | 5W |