| LED Chip | Epistar |
|---|---|
| Light Source | SMD2835 |
| LEDs Configuration | 60/ 70/ 72/ 120/ 140/ 144 Leds Per Meters |
| Power | 8/ 15/ 17/ 18 W/m |
| Color Of Lighting | White / Warm White/ Cold White/ RGB |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Material | PC |
| Product Name | KL5LM LED Mining Lamp |
| Warranty | 1 Years |
| Battery Capacity | 6.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | KL5LM LED Mining Lamp |
| Power | 1.67W |
| Voltage | 3.7V |
| Material | PC |
| Material | Silicone |
|---|---|
| Dimmable | Yes |
| Warranty | 1 Years |
| Led Quantity | 72 LEDs/m |
| Ip Rating | IP68 |
| Input Voltage | AC 220V |
|---|---|
| Cri | 85+ |
| Led Type | SMD 5050 |
| Material | Silicone |
| Power | 15W/m |
| Main Light Current | 450mA |
|---|---|
| Power | 1.67W |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Warranty | 1 Years |
| Main Light Current | 450mA |
|---|---|
| Power | 1.67W |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Warranty | 1 Years |
| Product Name | Led Miner Head Lamp Cordless With Display |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Power Of Main Light | 1.3W |
| Continuous Working Time | >15 |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Length | 5m/roll, 10m/roll |
|---|---|
| Cri | 85+ |
| Material | Silicone |
| Color Temperature | 3000K-20000K For Options |
| Warranty | 1 Years |
| Rechargeable Type | Yes |
|---|---|
| Working Temperature | -40 - 60 Degree |
| Customization | Yes |
| Lamp Type | LED Work Light |
| Colour | Black/Tranparent |