| Rechargeable Type | Yes |
|---|---|
| Working Temperature | -40 - 60 Degree |
| Customization | Yes |
| Lamp Type | LED Work Light |
| Colour | Yellow/Orange/Blue/Green/Red |
| LED Chip | Epistar |
|---|---|
| Light Source | SMD5050 |
| LEDs Configuration | 60/ 72 Leds Per Meters |
| Power | 12/ 15 W/m |
| Color Of Lighting | White / Warm White/ Cold White/ RGB |
| LED Chip | Epistar |
|---|---|
| Light Source | SMD5050 |
| LEDs Configuration | 60/ 72 Leds Per Meters |
| Power | 12/ 15 W/m |
| Color Of Lighting | White / Warm White/ Cold White/ RGB |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Light Source | LED |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Main Light Current | 450mA |
|---|---|
| Power | 1.67W |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Warranty | 1 Years |
| Main Light Current | 450mA |
|---|---|
| Power | 1.67W |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Warranty | 1 Years |
| Main Light Current | 450mA |
|---|---|
| Power | 1.67W |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Warranty | 1 Years |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Battery Capacity | 2.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Light Source | LED |
| Illuminous | 96lum |
| Warranty | 1 Years |
| Product Name | 6.8Ah LED Cap Lamp Underground Mining |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | 6.8Ah LED Cap Lamp Underground Mining |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |