| Rechargeable Type | Yes |
|---|---|
| Working Temperature | -40 - 60 Degree |
| Customization | Yes |
| Lamp Type | LED Work Light |
| Colour | Yellow/Orange/Blue/Green/Red |
| Luminous | 85lum |
|---|---|
| Current | 180mA |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Waterproof | IP68, |
| Light Source | LED |
| Beam Angle | 120° |
|---|---|
| Led Quantity | 280 LEDs/m |
| Led Type | SMD 2835 |
| Input Voltage | AC 220V |
| Ip Rating | IP68 |
| Rechargeable Type | Yes |
|---|---|
| Working Temperature | -40 - 60 Degree |
| Customization | Yes |
| Lamp Type | LED Work Light |
| Colour | Black |
| Waterproof Rating | IP67 |
|---|---|
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Main Light Current | 230mA |
| Power Consumption | 3W |
| Features | Waterproof,impact Resistance,explosion Proof |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP67 |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | 6.8Ah LED Cap Lamp Underground Mining |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | 6.8Ah 3.7V LED Mining Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |