| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Ip Rating | IP65 |
| Cri | Ra>80 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Model No. | GLC-6 |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Ip Rating | IP68 |
| Model No. | GLC-6 |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Ip Rating | IP68 |
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
|---|---|
| Auxiliary Led Duration | >60hrs |
| Working Time | 15H - 10H |
| Waterproof Grade | Ip68 |
| Impact Resistance | ≥1.5m |
| Battery Type | Rechargeable 18650 Battery |
|---|---|
| Light Source | 1pc Main Light, 2pcs Auxiliary Lights |
| Ip Rating | IP68 |
| Main Light Lifespan | 100000 Hrs |
| Auxiliary Led Duration | >60hrs |
| Lifetime | 100, 000hours |
|---|---|
| Main Light Illuminous | 528 Lum |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Waterproof | IP68, 20M |
| Beam Angle | 120° |