| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |
| Power | 1.67W |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Battery Life | 1000 Cycles |
| Color | Black White |
| Waterproof Grade | IP67 |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
|---|---|
| Main Light Illuminous | 285 Lum |
| Main Light Power | 2.96W |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Usage | Mining ,industrial ,camping, Emergency |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1years |
| Lamp Power(w) | 2.96W |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Lithium Battery 18650 |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battrry Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 300mA |
| Power Of Main Light | 1.1W |
| Model No | GL2.5A |
|---|---|
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Brightness | 15000 Lux |
| Model No. | GL-AFL-200W/300W/400W/500W |
|---|---|
| Power | 200W / 300W / 400W / 500W |
| Voltage | AC100-240V |
| Luminous | 26000Lm - 65000Lm |
| Light Source | 210pcs-576pcs |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |