| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | One lamp and user manual |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15 days |
| Payment Terms | L/C, Western Union, T/T,PayPal |
| Supply Ability | 10000 pcs/month |
| Place of Origin | China Shenzhen |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Material | PC |
| Application | Mining, Tunneling, Construction |
| Duration Time | 60hrs -33hrs- 22hrs |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Features | Single Side |
|---|---|
| Product Name | Charging Station For Miner Lamp Cordless |
| Usage | For GLC-6 Mining Cap Lamp Charging |
| Protection | Short Circuit Protection, Over-charging, Overcurrent, Overvoltage |
| Input Voltage & Current | 110V-240V/10A |
| Lighting Degree | 15000 Lux |
|---|---|
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.6Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Light Source | One Main Light & Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 2200mAh Rechargebale Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 230mA |
| Main Light Power | 0.74W |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Usage | Mining ,industrial ,camping, Emergency |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1years |
| Lamp Power(w) | 2.96W |
| Packaging Details | One lamp and user manual |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15 days |
| Payment Terms | L/C, Western Union, T/T,PayPal |
| Supply Ability | 10000 pcs/month |
| Place of Origin | China Shenzhen |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Lithium Battery 18650 |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |