| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Cri | >80 |
| Color | Black |
| Water Resistance | IP67 |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |
| Model No | GL4.5-A |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 4.5Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 280mA |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 300mA |
| Main Light Power | 1.1W |
| Light Source | 1pc Main Light, 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Li-ion Battery Pack 18650 |
| Main Light Current | 450mA |
| Main Light Power | 1.7W |
| Main Light Illuminous | 221 Lm |
| Light Source | 1pc Main Light, 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Li-ion Battery Pack 18650 |
| Main Light Current | 450mA |
| Main Light Power | 1.7W |
| Main Light Illuminous | 221 Lm |
| Light Source | 1pc Main Light, 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Li-ion Battery Pack 18650 |
| Main Light Current | 450mA |
| Main Light Power | 1.7W |
| Main Light Illuminous | 221 Lm |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
|---|---|
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Luminous Flux | 10000lm |
| Life Span | 100000hrs |