| Product Name | GL2.5-A Rechargeable Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Luminous | 85lum |
| Brightness | 4000lux |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Life Span | 100000hrs |
| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Main Light Power | 1.67W |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Service | OEM/ODM Available |
| Brightness | 12500lux- 25000lux |
| Model No | GL4.5-A |
| Main Light Current | 450mA |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Lifetime | 100, 000hours |
|---|---|
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Impact Resistance | ≥1.5m |
| Charging Time | 6hrs |
| Main Light Illuminous | 528 Lum |
| Waterproof | IP68, 20M |
|---|---|
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Woeking Time | 16hrs-18hrs |
| Battery Capacity | 7Ah |
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
|---|---|
| Battery Type | Lithium Ion |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Luminous | 232lum |
| Lighting Duration | 12 Hours |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | Western Union,T/T,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
| Battery Life | 8 - 12 Hours |
| Material | Aluminum Alloy Housing |
| Safety Certification | ATEX And IECEx Certified |
| Cri | ≥80 |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Impact Resistance | 2 Meters Drop |
| Beamdistance | 200 Meters |
| Shockproof | Yes |