| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Waterproof Level | IP67 |
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Weight | 250 Grams |
| Working Time | 12 Hours |
| Rated Voltage | 3.7V |
|---|---|
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Impact Resistance | Up To 1 Meter Drop |
| Battery Life | 8 - 12 Hours |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Beam Angle | 30° - 120° |
|---|---|
| Mounting Option | Ceiling Mount/hook Mount |
| Lamp Body Material | Plastic |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Type | Rechargeable Mining Headlamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Usage | Industrial, Coal Mine, Mining, Emergency |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Lighting Degree | 7000 LUX |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Standard Voltage | 3.7V |
| Power | 1.3W |
| Model No | GLC12-A |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Warranty(year) | 1years |
| Weight | 480g |
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Power Of Main Light | 3W |
| Illuminous | 348lum |
| Brightness | 25000lux |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Main Light Illuminous | 348 Lum |
| Waterproof | IP68, 20M |
|---|---|
| Service | OEM/ODM Available |
| Battery | Lithium Battery |
| Main Light Brightness | 15000 Lux - 25000 Lux |
| Weight | 480g |
| Battery Cycles | 1000 Cycles |
|---|---|
| Duration Time | 16Hours |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Working Temperature | -20℃-50℃ |
| Adjustable Lamp Holder | 90° |