| Operating Temperature | -20°C To 50°C |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Lumen | 261lum |
| Main Light Brightness | 15000 Lux - 25000 Lux |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Battery Type | Rechargeable 18650 Battery |
|---|---|
| Certification | CE,EMC,FCC |
| Usage | Mining,Camping,Industrial,Emergency,fire Fighting |
| Light Source | Cree Led |
| Ip Rating | IP68 |
| Light Source | LED,main Light And Auxiliary Light |
|---|---|
| Battery Type | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1 |
| Features | Energy Saving, Long Lifespan, High Brightness |
|---|---|
| Model No | GL2.5-A |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Continuous Working Time | 15hrs |
| Input Voltage | AC85-265V |
|---|---|
| Warranty | 5 Years |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Main Light Power | 0.74W |
| Main Light Brightness | 15000 Lux - 25000 Lux |
| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Working Time | 15H - 10H |
| Power Source | Battery |
| Main Light Power | 2.96W |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Battery Cycles | 1000 Cycles |
|---|---|
| Usage | Used For Miner Working Lighting |
| Brightness | 4000lux |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Life Span | 100000hrs |
| Woeking Time | 16hrs-18hrs |
|---|---|
| Color Temperature | 5000K |
| Working Temperature | -40°C To 50°C |
| Battery Type | Rechargeable 18650 Battery |
| Mounting Option | Ceiling Mount/hook Mount |
| Luminous Flux | 10000lm |
|---|---|
| Weight | 150 Grams |
| Model No | GLD-6 |
| Impact Resistance | 2 Meters Drop |
| Water Resistance | IP67 |
| Lighting Degree | 4000lux |
|---|---|
| Battery Capacity | Rechargeable Lithium Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Lumen | 85 Lum |