| Lighting Degree | 15000 Lux |
|---|---|
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.6Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Item Name | GS12-A |
|---|---|
| Main Light Brightness | 15000 Lux - 25000 Lux |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Battery Cycles | 1200cycles |
| Lamp Body Material | Plastic |
| Color | Transparent |
|---|---|
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Duration Time | 16Hours |
| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Cri | >80 |
| Color | Black |
| Water Resistance | IP67 |
| Packaging Details | Plain neutral packaging |
|---|---|
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5000 Pieces per month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | GREEN LIGHTING |
| Product Name | Coal Miners Head Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | Underground Miner's Cap Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | GLT-2 Cordless Led Miner Headlight Wireless |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Type | Miner's Cap Lamp For Underground |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Usage | Industrial, Coal Mine, Mining, Emergency |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |