| Product Name | Semi-corded Cap Lamp With Rear Warning Light |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Lifetime | 100, 000hours |
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
| Continuous Working Time | 15hrs |
| Waterproof Level | IP68 |
| Waterproof | IP68, 20M |
|---|---|
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Woeking Time | 16hrs-18hrs |
| Battery Capacity | 7Ah |
| Product Name | LED Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Main LED Duration | 15-18hrs |
| Auxiliary LED Duration | >60hrs |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | LED Mining Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | 6.8Ah LED Cap Lamp Underground Mining |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | LED Water-proof Miners Cap Lamp |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Product Name | Lightweight Portable Led Mining Light |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |