| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Lifetime | 100, 000hours |
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
| Continuous Working Time | 15hrs |
| Waterproof Level | IP68 |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Working Temperature | -40°C To 50°C |
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Illuminous | 96lum |
| Model No. | GL-T666A |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Cree |
| Battery Capacity | 6.4Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Strong Light Current | 760mA |
| Model No. | GL-T666A |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Cree |
| Battery Capacity | 6.4Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Strong Light Current | 760mA |
| Product Name | Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Main LED Duration | 15-18hrs |
| Auxiliary LED Duration | >60hrs |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | 15000lux Mining Hard Hat Lights |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Features | Lightweight And Cordless |
|---|---|
| Working Lighting Time | Waterproof Cordless Cap Lamp GLT-2 |
| Countious Lighting Time | 5000LUX |
| Oled Screen | 3.7V |
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.6Ah - 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Color | Transparent |
|---|---|
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Duration Time | 16Hours |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
|---|---|
| Weight | 199g |
| Lighting Degree | 10000lux |
| Luminous | 232 Lum |
| Capacity | 6.8ah |