| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA - 800mA |
| Main Light Power | 1.4W - 3W |
| Model No | GLC12-A |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Warranty(year) | 1years |
| Weight | 480g |
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Color | Black |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack 18650 |
| Auxiliary Led Duration | >60hrs |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Waterproof Level | IP68 |
| Working Time | 13hrs - 15hrs |
|---|---|
| Power | 10-100W |
| Capacity | 6.6ah\7.8ah |
| Luminous | 169 Lum |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | one lamp with user manual |
|---|---|
| Delivery Time | sample 3-5 days mass production 15-20 days |
| Payment Terms | T/T, Western Union,PayPal |
| Supply Ability | 5000pcs/month |
| Place of Origin | China Shenzhen |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |