| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
|---|---|
| Continuous Working Time | 17hrs |
| Battery Cycles | 1000 Cycles |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Main Light Current | 230mA |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
|---|---|
| Main Light Power | 1.1W |
| Waterproof Level | IP68 |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Battery Life | 8 - 12 Hours |
| Runtime | 13 - 15 Hours |
|---|---|
| Waterproof Level | IP68 |
| Cri | Ra>80 |
| Main Light Current | 230mA |
| Luminous Flux | 1000-20000lm |
| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Warranty | 3-5 Years |
| Working Temperature | -20℃-60℃ |
| Battery | Lithium Battery |
| Color | Green |
| Model | Lamp |
|---|---|
| Battery Cycles | 1200cycles |
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Application | Mining |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Model No. | GL-T666B |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Cree |
| Battery Capacity | 3.2Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Strong Light Current | 760mA |
| Model No. | GL-T666B |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Cree |
| Battery Capacity | 6.4Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Strong Light Current | 760mA |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
|---|---|
| Working Lighting Time | 13-15 Hours |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Main Light Current | 300mA |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Product Name | 5000lux Miner Cap Lamp |
| Working Time | 10 Hours |
| Oled Screen | Yes |
| Battery Type | Rechargeable Lithium-ion |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.6Ah - 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Power Of Main Light | 1.67W |