| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Main Light Power | 1.67W |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battrry Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 300mA |
| Power Of Main Light | 1.1W |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Weight | 143g |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Model No | GL2.5-A |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Weight | 143g |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Model No | GL2.5-A |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Product Name | Charger Rack/ Charging Station |
|---|---|
| Use For | GLC-6, GLC-6 Cordless Lamps |
| Charging Units | 9/ 10/ 12/ 18/ 24/ 30/ 50/ 60/ 100 Units Available |
| Features Option | Single-side/ Two Sides |
| Output | 5V 2A |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |