| Features | Double Side |
|---|---|
| Product Name | Charging Rack |
| Usage | For GLC-6S Mining Cap Lamp Charging |
| Protection | Short Circuit Protection, Over-charging, Overcurrent, Overvoltage |
| Input Voltage & Current | 110V-240V/10A |
| Features | Double Side |
|---|---|
| Product Name | Charging Rack |
| Usage | For GLC-6 Mining Cap Lamp Charging |
| Protection | Short Circuit Protection, Over-charging, Overcurrent, Overvoltage |
| Input Voltage & Current | 110V-240V/10A |
| Features | Double Side |
|---|---|
| Product Name | Charging Rack |
| Usage | For GLC-6 Mining Cap Lamp Charging |
| Protection | Short Circuit Protection, Over-charging, Overcurrent, Overvoltage |
| Input Voltage & Current | 110V-240V/10A |
| Features | Single Side |
|---|---|
| Product Name | Charging Rack |
| Usage | For GLC-6 Mining Cap Lamp Charging |
| Protection | Short Circuit Protection, Over-charging, Overcurrent, Overvoltage |
| Input Voltage & Current | 110V-240V/10A |
| Lumen | 216 Lum |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Battery Capacity | 6.6Ah Li-ion Battery Pack |
| Weight | 420g |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Product Name | Rechargeable Mining Corded Cap Lamp |
| Waterproof | IP67 |
| Rated Voltage | 3.7V |
|---|---|
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Main Light Current | 450mA |
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
| Battery Capacity | 6.6Ah Li-ion Battery Pack |
| Lighting Degree | 15000 Lux |
|---|---|
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.6Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Product Name | Semi-corded Cap Lamp |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |
| Product Name | Semi-corded Cap Lamp |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |