| Product Name | Semi-corded Cap Lamp With Rear Warning Light |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |
| Product Name | Semi-corded Cap Lamp With Rear Warning Light |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Usage | Mining ,industrial ,camping, Emergency |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1years |
| Lamp Power(w) | 2.96W |
| Model No | GL5-D |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Main Light Current | 450mA |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Lighting Modes | High/Low/Strobe |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Illluminous | 216lum |
| Led Light Source | Cree |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Usage | Mining ,industrial ,camping, Emergency |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1years |
| Lamp Power(w) | 2.96W |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 300mA |
| Main Light Power | 1.1W |