| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battrry Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 300mA |
| Power Of Main Light | 1.1W |
| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Main Light Power | 1.67W |
| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Main Light Power | 1.67W |
| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Main Light Power | 1.67W |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA - 800mA |
| Main Light Power | 1.4W - 3W |
| Features | With Rear Cable Flashing Warning Light |
|---|---|
| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Features | With Rear Cable Flashing Warning Light |
|---|---|
| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |