| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.6Ah - 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Certification | CE,CCC,ATEX |
| Usage | Underground Lighting,mining Lighting |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Certification | CE,CCC,ATEX |
| Usage | Underground Lighting,mining Lighting |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Model No. | GLC-6 |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Ip Rating | IP68 |
| Light Source | LED,main Light And Auxiliary Light |
|---|---|
| Battery Type | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1 |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
|---|---|
| Continuous Working Time | 17hrs |
| Battery Cycles | 1000 Cycles |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Main Light Current | 230mA |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Voltage | AC 100-240V |
| Ip Rating | IP68 |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Duration Time | 13~15 Hrs |
|---|---|
| Luminous | 232 Lum |
| Luminous Flux | 10000lm |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Working Time | 13-15hrs |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
|---|---|
| Main Light Power | 1.1W |
| Waterproof Level | IP68 |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Battery Life | 8 - 12 Hours |