| Model No | GL5-D |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Main Light Current | 450mA |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Lighting Modes | High/Low/Strobe |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Illluminous | 216lum |
| Led Light Source | Cree |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Lighting Modes | High/Low/Strobe |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Illluminous | 216lum |
| Led Light Source | Cree |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Main Light Illuminous | 94 Lum |
| Application | Mining, Tunnel, Construction Site, Etc. |
| Main Light Lifespan | 100000 Hrs |
| Usage | Underground Lighting,mining Lighting |
| Battery Type | Rechargeable 18650 Battery |
|---|---|
| Certification | CE,EMC,FCC |
| Usage | Mining,Camping,Industrial,Emergency,fire Fighting |
| Light Source | Cree Led |
| Ip Rating | IP68 |
| Woeking Time | 16hrs-18hrs |
|---|---|
| Color Temperature | 5000K |
| Working Temperature | -40°C To 50°C |
| Battery Type | Rechargeable 18650 Battery |
| Mounting Option | Ceiling Mount/hook Mount |
| Working Temperature | -20℃~+50℃ |
|---|---|
| Service | OEM/ODM Available |
| Battery Type | Rechargeable 18650 Battery |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Mounting Options | Helmet Clip, Magnetic Base |
| Battery Life | 1200 Cycles |
|---|---|
| Input Voltage | AC85-265V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Voltage | AC100-240V |
| Luminous Flux | 1000lm |
| Lumen | 261lum |
|---|---|
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Main Light Current | 600mA-800mA-1100mA |
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Model No. | GLC-6 |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Ip Rating | IP68 |