| Model | GLT-2 Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Lighting Modes | Main - Main/auxiliary - Off |
| Battery Capacity | 2.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Brightness | 5000lux |
| Model | GL-T666(B) Anti-explosive Flashlight |
|---|---|
| Led Power | 3W |
| Brightness For 1 Meter | 3500lux |
| Charging V/A | 5V / 1.5A |
| Battery Capacity | 3.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Lighting Degree | 10000lux |
|---|---|
| Battery Capacity | Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Lumen | 216 Lum |
| Product Name | GLT-2 Rechargeable Cordless Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Product Name | Rechargeable Mining Corded Cap Lamp |
|---|---|
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Waterproof | IP67 |
| Weight | 418g |
| Product Name | GL2.5-A Rechargeable Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Luminous | 85lum |
| Brightness | 4000lux |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Life Span | 100000hrs |
| Lighting Degree | 15000 Lux |
|---|---|
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.6Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |