| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Features | Waterproof,impact Resistance,explosion Proof |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP67 |
| Model | GL2.5-A Cordless Mining Lamp |
|---|---|
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Brightness | 4000lux |
| Weight | 126g |
| Water-proof Grade | IP67 |
| Model | GL-WF03 |
|---|---|
| Battery Capacity | 3500mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Charging Current | 1.5A |
| Light Modes | Rotate - Double Blink - Single Blink - Alternate - SOS - Solid On (low) - Solid On (high) - Red/blue Alternate - Red/green Alternate - Blue/green Alternate |
| Charging Time | 3hrs |
| Product Name | Rechargeable Led Miners Lamp GLT-2 |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Name | Rechargeable Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Working Lighting Time | 18hours |
| Working Time | 10 Hours |
| Countious Lighting Time | 13 To 15hours |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Product Name | 5000lux Miner Cap Lamp |
| Working Time | 10 Hours |
| Oled Screen | Yes |
| Battery Type | Rechargeable Lithium-ion |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Lighting Degree | 25000 Lux |
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
| Material | ABS |
| Mounting Options | Helmet Clip, Magnetic Base |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | KL5LM LED Mining Lamp |
| Battery Capacity | 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | PC |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6800mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Reted Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 480mA |
| Main Light Power | 1.78W |