| Model | GL8-C Corded Cap Lamp |
|---|---|
| Brightness | 15000lux |
| Illuminous | 216lum |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Main Light Current | 450mA |
| Model | GL8-D Corded Cap Lamp |
|---|---|
| Brightness | 15000lux |
| Illuminous | 216lum |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Main Light Current | 450mA |
| Model | GLC-6M(A) |
|---|---|
| Brightness | 12000lux- 23000lux - 1500lux |
| Illuminous | 213lum - 528Lum - 50Lum |
| Power Of Main Light | 1.78W - 4.4W - 0.5W |
| Main Light Current | 520mA - 1200MA - 200mA |
| Model | GLC-6M(A) |
|---|---|
| Brightness | 12000lux- 23000lux - 1500lux |
| Illuminous | 213lum - 528Lum - 50Lum |
| Power Of Main Light | 1.78W - 4.4W - 0.5W |
| Main Light Current | 520mA - 1200MA - 200mA |
| Brightness | 5000lux |
|---|---|
| Illuminous | 96lum |
| Power Of Main Light | 0.74W |
| Main Light Current | 230mA |
| Battery Capacity | 2.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Model | GL2.5-C |
|---|---|
| Brightness | 10000lux |
| Illuminous | 143lum |
| Power Of Main Light | 1.1W |
| Main Light Current | 300mA |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA - 800mA |
| Main Light Power | 1.4W - 3W |
| Product Name | GLT-2 Rechargeable Cordless Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
|---|---|
| Main Led Duration | 14-16hrs |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Voltage | AC 100-240V |
| Ip Rating | IP68 |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 10400mAh Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA - 800mA |
| Main Light Power | 1.4W - 3W |