| Brightness | 15000lux |
|---|---|
| Life Span Of Main Light | 100000hrs |
| Illuminous | 216lum |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Main Light Current | 450mA |
| Working Time | 10 Hours |
|---|---|
| Countious Lighting Time | 13 To 15hours |
| Light Source | LED |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Led Source | 1 ML And 2AL |
| Beam Angle | 90 Degrees |
|---|---|
| Main Light Power | 0.74W |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Standard Voltage | 3.7V |
| Material | Plastic And Metal |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Certification | CE,CCC,ATEX |
| Usage | Underground Lighting,mining Lighting |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Certification | CE,CCC,ATEX |
| Usage | Underground Lighting,mining Lighting |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 23000 Lux |
| Main Light Illuminous | 528 Lum |
| Duration Time | 16Hours |
|---|---|
| Warranty | 3-5 Years |
| Color Temperature | 5000-6500K |
| Application | Mining Industry |
| Illuminous | 216Lum |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 23000 Lux |
| Main Light Illuminous | 528Lm |
| Model | GLC-6 Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Material | PC |
| Weigh | 217g |
| Model | GLD-6 Corded Cap Lamp |
|---|---|
| Brightness | 13000lux |
| Illuminous | 232lum |
| Power Of Main Light | 1.78W |
| Main Light Current | 480mA |