| Brightness | 15000lux |
|---|---|
| Illuminous | 216lum |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Main Light Current | 450mA |
| Battery Capacity | 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Brightness | 15000lux |
|---|---|
| Illuminous | 216lum |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Main Light Current | 450mA |
| Battery Capacity | 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
|---|---|
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Main Light Current | 450mA |
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
| Battery Capacity | 6.6Ah Li-ion Battery Pack |
| Features | Waterproof,impact Resistance,explosion Proof |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP67 |
| Color | Black |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack 18650 |
| Auxiliary Led Duration | >60hrs |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Waterproof Level | IP68 |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Item Name | GLC-6M |
| Life Span | 100000hrs |
| Model | Lamp |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -40°C To 70°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Main Light Illuminous | 348 Lum |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |