| Features | Waterproof,impact Resistance,explosion Proof |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP67 |
| Product Name | Miner Cap Lamp |
|---|---|
| Weight | 450g |
| Material | ABS |
| Brightness | 1000 Lumens |
| Waterproof | IP68 |
| Main Led Duration | 15-18hrs |
|---|---|
| Capacity | 7.8ah |
| Light Source | LED |
| Cri | ≥80 |
| Weight | 480g |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Model | GL8-C Corded Cap Lamp |
|---|---|
| Lighting Modes | Main - Main/auxiliary - Off |
| Battery Capacity | 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Brightness | 15000lux |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Light Source | LED,main Light And Auxiliary Light |
|---|---|
| Battery Type | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1 |
| Model No. | GLC-6 |
|---|---|
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Lighting Modes | Weak - Normal - Strong - Axuli |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Brightness | 9000Lux - 20000Lux - 25000Lux |
| Duration Time | 13~15 Hrs |
|---|---|
| Luminous | 232 Lum |
| Luminous Flux | 10000lm |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Working Time | 13-15hrs |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable 18650 Li-ion Battery |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |