| Weight | 420g |
|---|---|
| Cri | Ra>80 |
| Battery | Lithium Battery |
| Luminous | 232 Lum |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Main Led Duration | 15-18hrs |
| Main Light Illuminous | 348 Lum |
| Item Name | GL12-A |
| Lumen | 261lum |
|---|---|
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Main Light Current | 600mA-800mA-1100mA |
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -40°C To 70°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Main Light Illuminous | 348 Lum |
| Model No | GL2.5A |
|---|---|
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Brightness | 15000 Lux |
| Brightness | 5000lux |
|---|---|
| Illuminous | 96lum |
| Power Of Main Light | 0.74W |
| Main Light Current | 230mA |
| Battery Capacity | 2.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
|---|---|
| Battery Type | Lithium Ion |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Luminous | 232lum |
| Lighting Duration | 12 Hours |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Operating Temperature | -20°C To 50°C |
|---|---|
| Power Source | LED |
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
| Auxiliary Led Duration | >60hrs |
| Ip Rating | IP67 |
| Working Time | 16~18 Hours |
|---|---|
| Ip Grade | Waterproof IP67 |
| Main Light Current | 280mA |
| Main Light Illuminous | 169 Lum |
| Lighting Illuminous | 4000 Lux |