| Item Name | GL8-C |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Lumen | 261lum |
| Waterproof | IP68 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Power | 3W |
|---|---|
| Luminous Flux | 348lum |
| Adjustable Headband | Yes |
| Beam Angle | 120° |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Product Name | 5000LUX Led Miners Cap Lamp |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | One lamp and user manual |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15 days |
| Payment Terms | L/C, Western Union, T/T,PayPal |
| Supply Ability | 10000 pcs/month |
| Place of Origin | China Shenzhen |
| Charging Time | 4 Hours |
|---|---|
| Adjustable Headband | Yes |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Product Name | Miner Cap Lamp |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Product Name | Rechargeable Miner Lamp |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Luminous Flux | 96lm |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | ABS |
| Product Name | 25000lux Miner Cap Lamp |
|---|---|
| Charging Time | 4 Hours |
| Power | 3W |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Mounting Options | Helmet Clip, Magnetic Base |
| Mounting Options | Helmet Clip, Magnetic Base |
|---|---|
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Waterproof | IP68 |
| Material | ABS |
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |